Wybór nawozów do roślin

W okresie wiosenno-letnim możemy użyć gotowych mieszanek nawozowych do trawników. Stosujemy je i to jest bardzo ważne według zaleceń na opakowaniu, zwykle 3-4 razy w sezonie. Pierwszy raz robimy to wiosną, gdy rozpoczyna się wegetacja, czego na przykład oznaką może być pojawienie się pierwszych liści na drzewach. Ostatnie nawożenie należy wykonać nie później niż do końca lipca.

Nie musimy wtedy wysiewać nawozu na wilgotną trawę, nie jest to konieczne. Po nawożeniu jednak warto podlać trawnik oraz wysiać nawóz przed deszczem. Najlepiej po 30 lipca stosować tylko polifoskę czyli po prostu nawozy jesienne. W przeciwnym razie trawnik nasz może przemarznąć zimą. Także zawsze nawozy do roślin trzeba wybierać starannie.

Chemiczne odchwaszczanie musi następować przynajmniej 1-2 razy w czasie okresu wegetacyjnego. Do tego kilkakrotnie w sezonie wegetacji, należy naszą darń grabić i napowietrzać. Wapnowanie trawnika musi następować średnio co 2-3 lata. Pamiętajmy o tych rzeczach a bez wątpienia nasz trawnik będzie wyglądał bardzo zjawiskowo i z pewnością wiele osób będzie nam zazdrościło tak pięknie posadzonej trawy.

Należy pamiętać, że im więcej siły w nie włożymy, tym lepsze będą efekty końcowe. Plagron oraz biobizz to także sprawdzone preparaty. Powinniśmy zawsze stawiać bez wątpienia na sprawdzone rozwiązania, bo te nas nigdy nie zawiodą. A to jest bowiem rzecz najbardziej kluczowa. Uprawa roślin to absolutnie nie jest nic skomplikowanego. Trzeba w to tylko włożyć odpowiednio dużo pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *