Komórki macierzyste – nieskończone możliwości medycyny

Komórki macierzyste stawiają przed współczesną medycyną nieskończone możliwości ratowania zdrowia i życia człowieka. Dzięki komórkom macierzystym współczesna medycyna wydaje się mieć niewyobrażalne wręcz możliwości odtwarzania chorych i uszkodzonych przez chorobę elementów ludzkiego ciała.

Dzięki komórkom macierzystym podejmuje się próby wyhodowania w warunkach laboratoryjnych poszczególnych narządów i komórek ludzkiego organizmu. Komórki macierzyste próbuje wszczepiać się do mózgu w przypadku różnego rodzaju problemów neurologicznych, których ognisko znajduje się w mózgu. Dodatkowo dzięki komórkom macierzystym podejmowane są próby hodowania skóry, która często bywa niezbędna w przypadku ciężkich poparzeń. Komórki macierzyste powszechnie zaczynają być wykorzystywane do hodowli w warunkach laboratoryjnych kości i poszczególnych elementów tkanki kostnej.

Najlepszym źródłem komórek macierzystych wydaje się być krew pępowinowa. O tym możemy przeczytać między innymi na portalu www.krewpepowinowa.pl. Dzięki krwi pępowinowej jesteśmy w stanie zgromadzić stosunkowo dużą ilość komórek macierzystych o najlepszej jakości do wykorzystania w medycynie. Pobranie krwi pępowinowej następuje bezpośrednio po porodzie i jest stosunkowo proste dzięki dostarczanym przez banki krwi pępowinowej zestawy. dzięki funkcjonowaniu banków krwi pępowinowej, krew naszego dziecka i znajdujące się w niej komórki macierzyste mogą zostać zabezpieczone na wiele lat i użyte w sytuacji, kiedy terapia komórkami macierzystymi będzie konieczna w celu ratowania życia i zdrowia lub w sytuacji konieczności medycznej poprawy jakości funkcjonowania człowieka w środowisku.

Pacjenci i medycy oraz naukowcy z nadzieją spoglądają w rozwój terapii komórkami macierzystymi. Dziś można pytać, czy komórki macierzyste nie są szansą na przedłużenie ludzkiego życia szczególnie w przypadku chorób neurologicznych wieku późnego.

Zobacz też: Komórki macierzyste

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *