Jakie róże wybrać do ogrodu?

Wszyscy marzymy o ogrodzie jak z bajki. Wypełnionym piękną zielenią i cudnie pachnącymi kwiatami. W ogrodach najintensywniej i najpiękniej kwitną i pachną róże. To właśnie im poświęcamy bardzo dużą część naszych ogrodów. Tworzymy z nich piękne, ogromne i cudnie kwitnące pergole. Krzewy róż występują w tak dużej licznie odmian, że każdy znajdzie coś co się jemu spodoba.

Stając przed wyborem sadzonki róż po raz pierwszy, przekonujemy się na własnej skórze, że jest ich naprawdę mnóstwo. Między innymi mamy dostępne w Szkółce Róż Hyżowie róże okrywowe – https://hyzowie.com/17-roze-okrywowe, potrafiące swoją powierzchnią doskonale okrywać dużą część przyziemną. Róże okrywowe cechuje również to, że bardzo szybko się rozrastają, tworząc pachnące, pięknie kwitnące dywany. Z tychże właśnie powodów doskonale nadają się do przydomowych ogrodów.

Drugą, nieco wyższą odmianą są róże rabatowe, sadzenie ich w długich rzędach pięknie komponuje się w naszym ogrodzie, tworząc alejki. To takie mini żywopłoty.

No i najpiękniejsze według mnie róże parkowe. Rosną one dość wysoko i cieszą się dużymi, pełnymi kwiatami, które to pachną najbardziej ze wszystkich róż i chyba najdłużej kwitną. Je można nasadzać pojedynczo, wtedy rzucają się w oczy, przyciągając wzrok.

Jak dla mnie róże w ogrodzie są podstawą i w każdym z nich powinien znaleźć się choć jeden rodzaj. Kiedy już się na niego zdecydujemy, po pewnym czasie zapragniemy mieć ich więcej. Trzeba też dodać, że pielęgnacja róż wcale nie jest taka trudna, wszędzie możemy znaleźć informacje dotyczące nawożenia, czy cięcia. Zresztą nasze sadzonki róż możemy kupić w szkółkach róż gdzie znajdą się na pewno osoby, które pomogą nam w wyborze i doradzą jak dbać o wybrane kwiaty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *