Jak zapewnić dziecku poczucie bezpieczeństwa?

Dzieci bardzo potrzebują czułości, dotyku i poczucia bezpieczeństwa. Jak można im je zapewnić? Co zrobić, by dziecko zawsze czuło się wygodnie i bezpiecznie?

Odpowiednie przygotowanie łóżeczka dla dziecka

Z pewnością bardzo ważne jest, aby odpowiednio przygotować dziecku jego łóżeczko. Chodzi o to, że niemowlę w ogóle z łóżeczka nie wychodzi, musi czuć się więc tam w pełni komfortowo. Dlatego też, niezbędna jest wygodna kołderka, ale również przydaje się na przykład tak zwany kokon dla niemowlaka. Zadaniem kokonu jest właśnie otulenie dziecka, tak aby czuło się dobrze, wygodnie i bezpiecznie.

Jeśli chodzi o kokon dla niemowlaka, nazywany też czasem rożkiem dla noworodka, zapewnia on bezpieczeństwo dziecku wtedy, kiedy rodzic nie trzyma go na rękach. Niewątpliwie, rodzice nie są w stanie bez przerwy trzymać dziecka, dlatego właśnie przydaje im się rożek dla noworodka. Poza tym, wiele dzieci również śpi w kokonie. Jest to całkiem dobre rozwiązanie, gdyż dzięki temu zwykle dzieci rzadziej budzą się w nocy z płaczem.

Jaki powinien być rożek dla noworodka?
Oczywiście, kokon dla niemowlaka musi spełniać pewne konkretne warunki, aby mógł być uznany za dobry. Przede wszystkim, bardzo ważne jest to, aby był miękki. Dziecko potrzebuje dotyku, jednak musi to być dotyk przyjemny. Jeśli rożek jest chropowaty, albo po prostu twardy, dziecko nie tyle nie odczuwa przyjemności, co wręcz cierpi.

Poza tym, jeśli materiał rożka jest nieodpowiedni., dziecko może dostać alergii. Warto zauważyć, że małe dzieci często mają różnego rodzaju alergię, które z czasem ustępują. Poza tym, to właśnie noworodki łapią nowe alergie. Najłatwiej jest o to wtedy, gdy naraża się dzieci na kontakt z niebezpiecznymi alergenami. Z tego też względu, konieczne jest zawsze sprawdzenie, czy rożek dla noworodka posiada atesty.

Zobacz też: Kołderka dla niemowlaka | Senna-Sówka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *