Eleganckie elementy oświetleniowe

Lampy LED opanowały swoim zasięgiem cały rynek. Konsumenci oszaleli na ich punkcie. Znaczna oszczędność energii, jaśniejsze światło to tylko niektóre ich atuty. Ich trwałość wynosi około pięćdziesięciu godzin. Przy stosowaniu ich 5 godzin na dobę możemy się nimi cieszyć aż trzydzieści lat. Dodatkowymi udogodnieniami są: szerszy zakres napięć roboczych oraz większa sprawność w porównaniu z lampami żarowymi.

Wymieniając tradycyjne żarówki na te energooszczędne uzyskamy zwrot kosztów. Jak to możliwe? Otóż oszczędności w przeliczeniu na każdą żarówkę wynoszą pięćdziesiąt złotych na rok. W przypadku halogenów o wartości stu watów to już dziewięćdziesiąt złotych. Dlatego nie warto się długo zastanawiać tylko od razu podjąć rychłą decyzję.

Świetnym uzupełnieniem do listw są profile do LED. Profil do taśm LED jest eleganckim elementem oświetleniowym, który można z powodzeniem wkomponować do mebli czy innego wystroju wnętrz. Uniwersalne profile gotowe są do zamontowania na wszystkich powierzchniach płaskich tj. ścianach, sufitach czy blatach. Diody LED kojarzone są od niedawna z luksusem, gdyż wymagają włożenia nakładu finansowego. Są jednak przyjazne środowisku, a oszczędność na rachunkach to największy z wielu walorów.

Ciekawym faktem jest, iż zwykła żarówka w momencie włączania pobiera większą energię, aniżeli jej wartość nominalna. Posiadając lampę LED nie zaznamy takich niespodziewanych przygód z jej rychłym wypaleniem. Warto zaznaczyć, iż montując samodzielnie lampy nie jesteśmy narażeni na porażenie prądem. Pojedyncze diody LED potrzebują zasilania od dwóch do czterech woltów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *