Dron – na profesjonalnie i dla rozrywki

Dron to urządzenie, które można powiedzieć już stało się popularne, a prawda jest taka, że jego popularność będzie tylko rosła. Każdy chce polatać – zwłaszcza mężczyźni. Jednak dron to nie tylko rozrywka, ale i także profesjonalne narzędzie pozwalające na filmowanie w wysokiej jakości. Z tych możliwości korzysta się coraz częściej. Tym bezzałogowym statkiem lotniczym można nakręcić nieszablonowe filmy, które posłużą na przykład za reklamę.

Dron doleci wszędzie i dzięki temu może sfilmować wiele niedostępnych miejsc. Może też ująć filmowane rzeczy z całkiem innej perspektywy. Filmowanie dronem doskonale sprawdza się w przemyśle jak i w rozrywce. Filmy z lotu ptaka są bardzo ciekawe i oryginalne, a ponadto takie filmowanie pozwala na zbadanie dokładne danego terenu.

Dronem kręci się spoty reklamowe, panoramy miast, ale mają też mniej oczywiste zastosowanie… Przykładem może być Kraków, gdzie dronem sprawdza się zanieczyszczenia powietrza jakie są emitowane z kominów. Bardzo ciekawe są również filmy wykonane dronem na rodzinnych uroczystościach, jak śluby, komunie czy urodziny.

Popyt na filmowanie dronem stale rośnie. Popularne są nawet emitowane w ten sposób transmisje na żywo. Drony to już maszyny o dużym zasięgu i dużej wytrzymałości. Odpowiednia maszyna daje nam gwarancję wykonania doskonałego filmu i przy tym bardzo ciekawego.

Byśmy dobrze filmowali dronem najpierw powinniśmy bardzo dobrze nauczyć się takim dronem sterować. Faktem jest, że zawsze na początku istnieje ryzyko, że dron może nam się rozbić. Poleca się więc dla osób początkujących tanie maszyny, takie którymi można sterować i filmować, ale których nie będzie szkoda w przypadku jakiegoś wypadku.

Innym, bardziej fachowym rozwiązaniem jest zatrudnienie ekipy, która świadczy właśnie owe filmowanie dronem. Możemy wynająć drona z obsługą na kilka godzin lub jeśli tworzymy większy projekt, nawet na kilka dni. Nie ukrywam, że jako pasjonat dronów trochę branżę znam i taką usługę w Krakowie świadczy dla przykładu ta wypożyczalnia sprzętu filmowego – http://www.rentgrandfox.pl/ – i zaznaczę, że oferują mocno konkurencyjne ceny, a dają dużą jakość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *