Czy leczenie kanałowe rzeczywiście jest bolesne?

Zdrowe zęby są bardzo ważne dla estetycznego wyglądu i pięknego uśmiechu a przede wszystkim dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu, ponieważ pozwalają uniknąć wielu schorzeń. Wiele ludzi z obawy przed wizytą w gabinecie dentystycznym odkłada w czasie leczenie chorego zęba. Alternatywą dla wyrwania chorego zęba jest leczenie kanałowe.

Polega ono na zatruciu nerwu zęba, przez co ząb staje się martwy, w razie potrzeby zostaje zaaplikowany również antybiotyk w celu wyleczenia stanu zapalnego, usunięciu chorej miazgi zęba i bardzo dokładnym oczyszczeniu kanałów a następnie na wypełnieniu kanałów specjalnym preparatem i założeniu plomby. Leczenie kanałowe wielu osobom kojarzy się z ogromnym bólem, jednak stomatologia posiada wiele nowoczesnych rozwiązań, między innymi znieczulenie do kanału zęba czy znieczulenie miejscowe dzięki którym ząb leczony kanałowo nie powoduje bólu i nieprzyjemnych dolegliwości podczas zabiegu stomatologicznego.

Koszt leczenia kanałowego w zależności od cennika wybranego gabinetu stomatologicznego wynosi zwykle od 400 do 600 złotych za całe leczenie. Coraz więcej stomatologów stara się wykonać całe leczenie na jednej lub dwóch wizytach jednak w przypadku bólu czy stanu zapalnego gdy potrzebny jest antybiotyk zwykle leczenie rozkłada się na trzy lub cztery wizyty. Więcej o przebiegu leczenia kanałowego dowiesz się z informacji na stronie www gabinetu Impla na stomatologia-impla.pl/leczenie-kanalowe/.

Jest to doskonałe rozwiązanie aby uniknąć wyrywania chorych zębów. Leczenie kanałowe wykonuje się zarówno u dzieci jak i u osób dorosłych. Decydując się na kanałowe leczenie zębów warto wybrać dobrego i sprawdzonego dentystę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *