Co wybrać dla noworodka do spania?

Wiele mam w ciąży wpada w wyprawkowe szaleństwo. Szczególnie jeśli oczekują pierwszego dziecka. To bardzo ekscytujące wydarzenie na które chcą się jak najlepiej przygotować. Jednak nie do końca wiedzą czego potrzebuje taki noworodek. Sam wybór akcesoriów do snu może okazać się bardzo trudny. W czym powinien spać noworodek?

Najbardziej powszechnym rozwiązaniem jest pościel dziecięca. Jest bardzo praktyczna i tradycyjna. Ponad to służy nam przez długi okres czasu. Możemy wybierać przeróżne wzory i materiały czy też skład takiego zestawu. Wiele osób decyduje się na wariant 3w1 zawierający poszewki oraz ochraniacz na szczebelki. Jednak istnieją również bardziej rozbudowane zestawy zawierające komplet pościeli, baldachim na łóżeczko czy organizer na łóżeczko.

Ostatnio bardzo popularny stał się kokon dla niemowlaka. Sporo rodziców chwali ten przedmiot. Niemowlęta lubią przebywać w ograniczonej przestrzeni bo to przypomina im brzuch mamy. Dzięki temu są dużo spokojniejsze. Jeśli nasze dziecko jest wyjątkowo płaczliwe i ma problemy ze spaniem taki kokon może nam pomóc. Bardzo popularnym rozwiązaniem na sam początek jest rożek. Znajduje się w wyprawce sporej grupy mam. Dziecko czuje się w nim bezpiecznie a nam łatwiej trzymać nowo narodzone dziecko.

Wiele mam martwi się czy robi to prawidłowo lub czy nie upuści dziecka na ziemię. To bezpodstawne lęki ale rożek sprawi że poczujemy się nieco pewniej. Możemy zdecydować się również na śpiworek dla niemowląt. W nim mamy pewność że nasz noworodek nie odkryje się podczas snu. Takie śpiworki dostępne są w wielu rozmiarach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *