Co jest ważne, gdy wybiera się pościel dla niemowlaka?

Łóżeczko jest przez dłuższy czas królestwem niemowlaka, który spędza w nim całe dnie i noce. Dlatego tez, rodzic musi dołożyć absolutnie wszelkich starań, aby zapewnić dziecku w łóżeczku wygodę, ale również bezpieczeństwo. Podstawowym działaniem mającym to na celu jest wybór odpowiedniej pościeli.

Wygodny komplet pościeli do łóżeczka

Na pewno wygoda jest czymś, na co trzeba zwrócić szczególną uwagę. Niewątpliwie, miękka i ciepła kołderka zapewnia taką wygodę. Coraz częściej jednak komplet pościeli do łóżeczka wcale nie zawiera kołderki. W komplecie zawarty jest natomiast kokon niemowlęcy.

Wydaje się, że kokon niemowlęcy zapewnia dziecku nie mniejszą wygodę niż dobra kołderka. Mało tego, jest on bardziej praktyczny, dlatego tez rodzice wolą wybierać właśnie kokon. Jeśli bowiem dziecko śpi pod kołderką, ażeby je przenieść na przykład do kąpieli, czy też po prostu z jakiegoś powodu wyjąć z łóżeczka, trzeba je wyjmować z pod kołderki. Natomiast dziecko odpoczywające w kokonie niemowlęcym może w nim pozostać kiedy jest wyjmowane z łóżeczka. Rodzice mają więc ułatwione przetransportowanie dziecka do łazienki, czy też do miejsca, w którym jest ono karmione.

Komplet pościeli a zdrowie

Każde małe dziecko jest wyjątkowo wrażliwe i przejawia wyolbrzymione reakcje na wszelkiego rodzaju czynniki drażniące. Stąd też, pościel nigdy nie może być w żaden sposób czynnikiem drażniącym. Trzeba więc wybierać takie komplety, które posiadają wszystkie najważniejsze atesty. Ich posiadanie gwarantuje, że komplet pościeli do łóżeczka nie wyrządzi niemowlęciu krzywdy i będzie ono mogło w nim komfortowo wypoczywać.

Zobacz też: Kokon dla niemowlaka | Szwalnia Snów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *