Architektura wnętrz, czyli jak stworzyć idealne wnętrze?

Terminem architektura określa się kształtowanie przestrzeni, które ma zaspokoić materialne i duchowe potrzeby człowieka. Są to wszystkie duże budowle, ale też małe budynki, budynki sakralne oraz te świeckie, nasze mieszkania i domy. Zdarza się, że na jakiś czas my także stajemy się architektami, gdy przychodzi nam urządzić od podstaw własny dom czy mieszkanie.

W dobie internetu projekty wnętrz są ogólnie dostępne. Możemy posiłkować się wieloma aplikacjami służącymi do projektowania pojedynczych pokoi lub całych mieszkań. Inspiracji mamy mnóstwo: prasa na temat wystroju wnętrz, fora i grupy internetowe, katalogi te papierowe i te wirtualne. W Internecie również bez trudu znajdziemy dobre biuro projektowe, które pomoże nam w stworzeniu projektu, np. www.orangestudio.com.pl.

Zdecydowanie warto zaprojektować własne wnętrze według własnych upodobań. Nawet jeśli korzystamy z pomocy profesjonalnego architekta warto dokładnie opowiedzieć mu, jaką mamy wizję własnego mieszkania. Katalogowe wnętrza są piękne, ale czy na pewno poczujemy się dobrze w mieszkaniu jak z prasy? Nie zawsze powinniśmy też kierować się obecnie panująca modą. Co z tego, że będziemy mieć w domu super modną kanapę w kolorze kanarkowej żółci, skoro nam samym nie będzie się ona podobać? Podobnie jest z kolorami ścian, nie ma sensu malować całego mieszkania na szaro i biało skoro jesteśmy fanami intensywnych barw. Moda może być dla nas inspiracją, czymś, z czego możemy czerpać a niekoniecznie kopiować.

Musimy pamiętać, że tworzymy miejsce, które ma być wymarzonym miejscem na ziemi ale dla nas. Modne czy niemodne, duże czy małe – dla nas będzie idealne i wymarzone, jeśli tylko będziemy czuć się w nim dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *